sobota, 22 października 2016

Mazidła - Tonik z kwasem glikolowym 10%

Zawsze zastanawiałam się jak to jest robić samemu kosmetyki, ale nigdy nie miałam okazji spróbować zrobić coś sama, aż do chwili gdy natknęłam się na firmę MAZIDŁA i złożyłam zamówienie w internetowym sklepie. Dziś przedstawię produkt, który stworzyłam z otrzymanego gotowego zestawu. 
"Produkt wybrałam sama do testowania, dzięki uprzejmości firmy MAZIDŁA”
To tonik z kwasem glikolowym 10%
 Dlaczego wybrałam akurat ten produkt? Tonik należał do kategorii "gotowe zestawy" oznacza to że wszystkie otrzymane półprodukty zostały już dokładnie odmierzone i moim zadaniem było je tylko ze sobą połączyć i wymieszać. W skład zestawu oprócz półproduktów wchodzi również łyżeczka miarowa 1 ml, etykieta oraz drukowana instrukcja wykonania. 
Do połączenia ze sobą miałam 5 półproduktów. Mieszając je wszystkie ze sobą uzyskałam 102 ml kosmetyku. Gotowy tonik zamknięty jest w plastikowej butelce w której otrzymałam jeden ze składników - "ekologiczną wodę pomarańczową" Tonik łatwo aplikuje się na wacik, nic się nie wylewa. Jest bezbarwny i jak dla mnie ma trochę "chemiczny" zapach, który czuć tylko jak powącham w butelce, na waciku jest bezwonny. 
Tonik doskonale nawilża i regeneruje skórę. Zawartość 10% kwasu glikolowego odpowiada za przyspieszenie złuszczania się naskórka, dzięki czemu w warstwie rogowej zatrzymuje się woda i wzrasta nawilżenie skóry. Bardzo zachęcił mnie opis tego produktu, ponieważ mam suchą, często łuszczącą się skórę uznałam że ten tonik to doskonały produkt dla mnie. 

Skład toniku:
-Ekologiczna woda pomarańczowa – 86,5%
-Hydromanil – 5%
-Mocznik – 5%
-Kwas glikolowy 57% - 3,5%
-Mleczan sodu – regulacja pH
Skład wg INCI: Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Water; Sodium Lactate; Aqua (Water); Propylene Glycol; Glycerin; Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum; Urea; Glicolic Acid
Postać toniku: jasnożółty, lekko mętny płyn bez zapachu.
pH: 3,8-4

Tonik stosuję już ok. 2 tygodnie. Według zaleceń tylko na noc i co 2 dzień. Czy zauważyłam zmianę w swojej skórze? Tak. Na pewno stała się gładsza, nawilżona i bardziej elastyczna. Dodatkowo tonik stosuję nie tylko na twarz, ale nasączonym wacikiem pocieram również uda, pośladki i łokcie. Dlaczego? Na łokcie żeby nawilżyć łuszczącą się suchą skórę, a na uda i pośladki żeby wspomóc przenikanie balsamów które nakładam na skórę. 
 
Przy stosowaniu toniku nie wystąpiła u mnie żadna niepożądana reakcja. Nie miałam zaczerwienionej skóry ani innego typu podrażnień. 

Cena całego zestawu do przygotowania toniku to 26,54 zł. Możecie go zamówić tutaj

1 komentarz: